Зміни в оформленні допомоги ВПО

Дата: 01.04.2024 12:15
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

Урядом 22 березня 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 331 „Деякі питання провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей, залишених без батьківського піклування”(далі – Постанова № 331), якою, зокрема, уточнено коло осіб, які матимуть право на продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Постановою № 331, внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (далі – Порядок № 332) якою:

 

  1. передбачається, що діти /особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно- технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, можуть звертатись за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше ніж в уповноваженої особи;

 

  1. передбачається також, що опікунам (піклувальникам) та непрацездатним особам виплата допомоги продовжуватиметься на другий шестимісячний період автоматично.

Відповідно до статті 1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” непрацездатні громадяни – це особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.

  1. уточнено, що виплата допомоги продовжуватиметься на підставі подання заяви та у разі якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги:

  • якщо у складі сім'ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка виховує дитину до 18 років;

При цьому слід враховувати, що до 1 вересня 2024 р. допомога може бути продовжена незалежно від місцезнаходження закладу освіти, у якому навчання проводиться в режимі он-лайн, дистанційно (повністю або частково).

  • якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку або за дитиною, яка потребує догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;

Допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї з урахуванням норм пункту 133 Порядку № 332.

  • у складі сім’ї є особи, які втратили працездатність, та діти до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

  • особам віком від 55 років, які на дату звернення за допомогою зареєструвалися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;

Виплата призначається саме таким особам із урахуванням доходів на сім’ю (якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги).

  • якщо до складу сім’ї включені тільки непрацездатні особи. Допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім’ї.

 

  1. період протягом якого непрацюючі працездатні особи згідно з вимогами пункту 133 Порядку № 332 зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність відповідно до Закону України “Про зайнятість населення” змінено на „два” місяці.

Тобто протягом двох місяців після призначення допомоги, внутрішньо переміщені особи, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, мають сприяти своїй зайнятості.

  1. змінами до пункту 134 Порядку № 332 передбачається, що виплата допомоги призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на призначення допомоги:

- дитині, яка прибула без супроводу законного представника за заявою особи, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах.

Якщо дитина прибула без супроводу законного представника і навчається у закладі загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти заяву на призначення допомоги така дитина може подавати на себе (самостійно).

  • дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя на період перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя, а також патронатним вихователям та дітям, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу, з числа внутрішньо переміщених осіб;

  • особам з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, у якому приймається рішення про призначення допомоги;

  • особам з тяжкими формами захворювання, зокрема рідкісними орфанними захворюваннями, онкологічними, онкогематологічними захворюваннями, тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом I типу (інсулінозалежний), гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеня, з тяжкими травмами, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально (форми первинної облікової документації 027/о та / або 028/о).

  • Порядок № 332 доповнено новим пунктом 151, та зазначено, що у разі коли у складі сім’ї, якій призначено допомогу, відбулися зміни, які призвели до збільшення членів сім’ї (народження дитини, встановлення опіки над малолітніми дітьми, які є сиротами або позбавленими батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними, укладення шлюбу), розмір допомоги перераховується за заявою уповноваженого представника сім’ї з місяця, в якому таку заяву було подано до органу соціального захисту населення або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі утворення) ради або центру надання адміністративних послуг.

      Постановою № 331 також продовжено до 30 квітня 2024 року період подання заяв на перепризначення виплат для внутрішньо переміщених осіб. Відповідно, внутрішньо переміщені особи, які подадуть заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень