До дня народження Тараса Григоровича Шевченка!

Дата: 08.03.2024 08:33

🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
9 березня – день народження українського пророка Тараса Шевченка Видатний український поет, художник, громадський діяч Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 року в с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області
🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Голос Т.Г. Шевченка завжди був, є і залишається голосом мудрого друга пригноблених і знедолених.
🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Він пробуджував любов до Вітчизни, ненависть до гнобителів, кликав сильних на подвиг, вселяв у слабких надію і віру.
🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Т.Г. Шевченко дорогий нам як основоположник нової української літератури.
🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Його "Кобзар" став епохальним явищем в історії духовного життя українського народу. Величезне значення творчості Шевченка у становленні української літературної мови, яку він підніс до рівня розвинутих літературних мов світу.
🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Людина багатогранного таланту, він був одним з найвидатніших майстрів, основоположником критичного реалізму і в українському образотворчому мистецтві, створив понад тисячу творів у жанрах графіки, станкового живопису, розпису.

🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️🇺🇦♥️
Слово українського поета-революціонера, художника і мислителя, Т.Г. Шевченка, звучить в усіх куточках нашої планети, його твори видані багатомільйонними тиражами
Його життя назавжди залишається прикладом незламності людини, що присвятила себе благородній меті визволення від соціального і національного гніту свого народу, боротьбі за щастя всіх людей.