Міжнародний день рідної мови.
Протягом 21 лютого в світі відзначається Міжнародний день рідної мови, що був проголошений у листопаді 1999 року на генеральній конференції ЮНЕСКО.
Запровадження цього свята має свою, на жаль, дуже трагічну передісторію. 21 лютого 1952 року у Бангладеші (тоді – Східний Пакистан) влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день став Днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. В 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, за пропозицією Бангладеш, в пам'ять про ці події було запроваджено Міжнародний День рідної мови, день « підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності.
В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
Мова – це історія народу, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Сьогодні ж це ще один додатковий інструмент для української самоідентифікації та приналежності, метод якомога далі відсторонитись від окупантів.
Важливо пам'ятати:
«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає».