Протидія торгівлі людьми.Використання у жебрацтві.

Дата: 01.08.2023 08:01
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

       Жебрацтво – це систематичне випрошування у оточуючих людей грошей та матеріальних цінностей. Це життя за чужий рахунок, за рахунок увійти в положення та допомогти в важкій ситуації. Вид негативної маніпуляції. Основними формами жебрацтва є: інфантильна звичка до паразитизму, неробства і безвідповідальності до того, що добрі люди тебе завжди виручать (характерна для дітей); форма бізнесу, яка експлуатує почуття жалості добрих людей (характерна для шахраїв).
12 червня працівники відділу «Звенигородське бюро правової допомоги» Смілянського місцевого центру з надання БВПД провели робочу зустріч з працівниками служби у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації. Під час зустрічі, працівниками служби в справах дітей було зосереджено увагу на тому, що жебракування є однією з найпоширеніших форм експлуатації дітей. Розгалужена система жебрацького «бізнесу» сьогодні «робить ставку» саме на дітей. Причому чим менший вік дитини, тим більший прибуток вона може принести. Новою тенденцією є не просто випрошування, а «заробляння» грошей продажем дрібного товару, запропонованого дитиною.
Зазначимо, що, згідно зі статтею 150-1 кримінального кодексу України, використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб), карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов’язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 ККУ , або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. Статтею 304 кримінального кодексу України передбачено, що втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, або особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого чи піклування про нього, – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень