На який строк особа визнається недієздатною?
Звертаємо увагу, що з 15.12.2017 р. суд не може визнавати фізичну особу недієздатною без встановлення строку, тобто "безстроково" (натомість, до 15.12.2017 р. суди визнавали фізичну особу недієздатною "безстроково", тобто з моменту набрання законної сили судовим рішенням і до моменту скасування зазначеного рішення та поновлення її цивільної дієздатності, якщо таке рішення приймалося).
Проте, після прийняття законодавчих змін процедура дещо змінилася і тепер суд зобов'язаний встановити у судовому рішенні про визнання особи недієздатною строк його дії. При цьому, максимальним строком, на який суд може встановити (визнати) фізичну особу недієздатною, є 2 роки.
Тобто, для "підтримання" юридичного статусу недієздатності фізичної особи необхідно після набрання законної сили судовим рішенням (про визнання недієздатності) кожні два роки звертатися до відповідного суду, який прийняв зазначене рішення, з клопотанням про продовження його строку дії.
Крім того, після визнання особи недієздатною та призначення їй опікуна може бути здійснена заміна опікуна або дострокове поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (тобто, ще до спливу встановленого у судовому рішенні про визнання особи недієздатною строку його дії).
Корисні посилання:
-Витяг з Цивільного Кодексу України;