Виявлено факти порушень положень Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Дата: 23.10.2023 15:29

Зметою недопущення масового використання російської мови як мови реклами (назви торговельних центрів, аптек, релігійних установ, місць надання соціально-побутових послуг тощо), а також виготовлення інформаційних або адресних таблиць, звертаємо вашу увагу на те, що згідно зі ст. 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ч. І ст. 6 Закону України «Про рекламу» мовою реклами в Україні визначено державну мову. Інша мова, окрім державної, може використовуватися лише в назвах об сктів права інтелектуальної власності. Вони використовуються лише тією мовою, якою їм наданий правовий захист. За порушення мовного законодавства передбачено накладання штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше. За повторне порушення упродовж року - накладання штрафу у розмірі від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.