Всесвітній день прибирання

Дата: 16.09.2023 21:23

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» з дотриманням обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки Дачненська громада приєднаєдналася до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.

Основна мета - формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.

Звертаємося до кожного жителя громади: «Будьте свідомими громадянами нашої країни, нашої громади, нашої планети. Підтримуйте чистоту навколо себе постійно. Станьте прикладом для своїх дітей. Ті речі, якими вже не користуєтесь, віддайте в найближчий волонтерський хаб, вони знадобляться тому, хто втратив свої. Зверніть увагу на цифрове прибирання, це сучасний та безпечний онлайн формат прибирання, до якого може долучитися кожен. Як і матеріальні забруднювачі, цифрові програми та файли також створюють відходи – а саме невикористані, застарілі та непотрібні програми, файли і навіть веб-сторінки. Допоможіть старшому поколінню з цим розібратися. Тож пам’ятаємо, що кожен з нас може зробити свій внесок у майбутнє, залишивши своїм нащадкам чисте довкілля»

Довідково

Всесвітній день прибирання в Україні за 5 років об’єднав 1 082 501, учасники прибрали Україну від 4647 тонн сміття та 456,5 тонн знайденого відправили на вторинну переробку.

У 2022 році до Всесвітнього дня прибирання в Україні долучилися 119 926 учасників у 24 регіонах. Спільними зусиллями вдалося зібрати 2439 тонн відходів, з яких 70,5 тонн знайденої вторинної сировини здали на переробку.

У 2021 році до масштабної толоки долучилося 311 655 учасників, які зібрали 1022 тонни зібраного сміття, з яких 70 тонн знайдених відходів відправили на переробку.

У 2020 рік на прибирання вийшло 138 920 учасників. Спільними зусиллями було зібрано 763 тонни зібраного сміття, 182 тонни вторинної сировини здали на переробку.

2019 рік 300 000 навчальні заклади 14 687 учасники, 48 тонн сміття, 21,5 тонн здали на переробку.

2018 212 тисяч учасників, 375 тонн сміття, 112,5 тонн з яких здали на переробку.

За матеріалами Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine».