ЗМІНИ  ДО  СИСТЕМИ  ДОБРОВІЛЬНОЇ  СПЛАТИ  ЄСВ

Дата: 10.05.2023 14:19
Кількість переглядів: 124

       Фото без опису        Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області  інформує, що в грудні 2022 року набув чинності  Закон України № 2734-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні”.

            Законом передбачено, що особи, які досягли 16 років та не є пенсіонерами, мають право додатково добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування. При цьому договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування можна буде укласти в електронній формі через Портал Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка Дія, або через вебпортал електронних послуг ПФУ.

            Зміни також передбачають можливість укладання такого договору на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).

            Розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати людина визначатиме самостійно.

            Суми сплачених страхових внесків зараховуватимуться за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде враховано до страхового стажу,  за цей місяць буде враховано/збільшено зарплату для обчислення пенсії. Інформація про сплату внесків до системи персоніфікованого обліку внесеться Пенсійним  фондом України автоматично за фактом зарахування коштів та  не потребуватиме подачі звітів. Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

            Добровільно сплачені внески не збільшують реально отриману заробітну плату, але вони збільшують зарплату, яка буде враховуватись при обчисленні пенсії. Наприклад: згідно договору про добровільну сплату страхових внесків застрахованою особою чи на її користь третьою особою буде сплачено в місяць  2000 грн. З урахуванням ставки єдиного внеску 22 відсотки це відповідає заробітній платі 9090,91 грн. Таким чином заробітна плата (дохід), яка буде врахована при обчисленні  пенсії збільшиться на 9090,91 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень